Головна » Англійська для початківців очима фахівців

Англійська для початківців очима фахівців

Починати вивчати англійську мову ніколи не пізно. Проте, якщо у Вас немає досвіду вивчення іноземних мов, нелегко вирішити, де і під чиїм керівництвом це краще робити. На початковому етапі надзвичайно важливо не потрапити в полон широко поширених міфів.

Міф перший - все залежить від викладача.
Без сумніву, від особи та професіоналізму викладача багато що залежить. Хороший викладач зуміє закласти міцний фундамент знань для подальшого прогресу і прищепить правильні навики вивчення мови, зробить Ваші заняття цікавими і різноманітними. Професійний викладач також навчить Вас використовувати все наявні зараз сучасні ресурси вивчення мови - книги, відео курси, телебачення, Інтернет. А решта - за Вами. Навіть найгеніальніший викладач не зможе за Вас запам’ятати нові слова або зробити Ваше домашнє завдання. Тільки Ваші особисті зусилля і регулярна робота зо вивчення мови приведуть Вас до успіху, а викладач допоможе Вам в цьому.

Міф другий - без знань англійського алфавіту і правил читання вивчати мову неможливо. Щоб розвіяти цю помилку, доведеться зрозуміти, що в англійській мові, на відміну від російської та української, читання не фонетичне, тобто слова читаються не так, як пишуться. Крім того, існує величезна кількість виключень з правил читання. Спочатку просто постарайтеся довіритися вчителеві і століттями напрацьованій системі викладання англійської і запам’ятайте, що ‘What’s your name’ читається як ‘Вотс йо нейм‘. Вже після першого заняття, навіть не знаючи алфавіт, Ви зумієте коротко розповісти про себе і навколишні предмети, тобто почнете говорити. Поступово Ви навчитеся читати і писати англійською і вивчите алфавіт, але просто вивчати англійські букви, не уміючи скласти їх в слова, безглуздо.

Міф третій - місцевий викладач повинен пояснювати початківцям тонкощі англійської мови, її граматику і значення слів російською або українською. Це абсолютно невірно! Так поступають тільки не дуже професійні вчителі, які не уміють або лінуються викладати англійську по-англійськи. Звичайно, набагато простіше сказати, що ‘carpet’- це ‘килим’, ніж малювати його або показувати на підлозі, але користь від такого перекладу сумнівна. Те ж саме стосується й граматики. Студенти не повинні наполягати на тлумаченні англійської російською або українською, інакше це буде не урок англійської мови, а лекція про англійську мову. Використання рідної мови повинне бути зведене до мінімуму і допускається тільки в найважчих випадках.

Міф четвертий - мовне середовище визначає все.
Існує розхожа думка, що досить зануритися в мовне середовище, наприклад, у Великобританії, і Ви одразу заговорите англійською. Сумнівно, що за декілька тижнів Ви зможете відчути англійську мову і зрозуміти її будову. Швидше за все, Ви повернетеся додому з набором слів і фраз і повним сум’яттям в голові. Не слід забувати, що дорослі не можуть, як діти, просто копіювати мову. Доросла людина завжди намагається аналізувати почуте і сказане, «розкласти все по поличках», щоб використовувати як зразок надалі. Короткі, навіть до місяця, мовні курси за кордоном не розраховані на це. Тому початківцям краще вивчати англійську на своїй батьківщині.

Отже, запорука успіху у вивченні англійського - готовність трудитися і хороший вчитель.

Як краще починати вивчати англійську мову - в групі або індивідуально?
Багато хто вважає, що новачкові важко зберігати увагу впродовж заняття, що в групі можна послухати інших людей, іноді розслабитися і процес навчання йде веселіше. Якщо Ви старанні, працездатні і активні або схоплюєте все на льоту, Ви зможете отримати максимум від занять в групі. Якщо ж Ви прагнете просто приємно провести час, то і на значний результат розраховувати не варто.
Індивідуальні заняття показані дуже зайнятим людям, тим, кому потрібно добре все обдумати перш, ніж сказати, людям із своєю, особливою швидкістю сприйняття матеріалу і просто тим, хто хоче отримати 100% уваги викладача. Не потрібно боятися нудьги або перевантаження. Не слід забувати, що, як правило, викладач - це людина з широким кругозором, з якою цікаво спілкуватися. На занятті у хорошого викладача час пролітає швидко, з максимальним результатом.