Головна » Як вивчати англійську » Як вивчати англійську мову - п’ять кроків до успіху

Як вивчати англійську мову - п’ять кроків до успіху

 1. Візьміть собі за мету - вивчити мову!
  Неважливо, скільки Вам років, яка у Вас посада або сімейний стан, скільки часу вже безуспішно витрачено на вивчення англійської мови. Просто зважтеся і упевнено рухайтеся до досягнення мети!
 2. Заплануйте час для навчання - вранці, в обідню перерву або після роботи, і, обов’язково, у вихідні - для практики. Заняття «один раз на тиждень» будуть малоефективні, краще планувати займатися через день, двічі на тиждень або ж щодня приділяти увагу англійській. Наберіться терпіння - миттєво вивчити мову неможливо. Якщо на мовних курсах обіцяють, що Ви навчитеся вільно розмовляти англійською за місяць - біжіть від них подалі. Окрім папірця-сертифікату навряд чи Ви отримаєте що-небудь від такого навчання.
 3. Пройдіть тест на знання мови, якщо Ви вже вивчали англійську в школі, в інституті, на роботі, з репетитором або самостійно.
  Тест на рівень знань мови (Placement Test) можна пройти онлайн в Інтернеті. Як правило, це тест на граматику та письмо. Такий тест приблизно оцінить Ваші знання. Важливо протестувати і мовлення – розмовну англійську, розуміння та сприйняття мови на слух. Разом з письмовим тестом усне тестування Вам запропонує кожен поважаючий себе лінгвістичний центр. Поцікавтеся, чи протестують Вас безкоштовно, візьмуть обумовлену суму або Вашу письмову обіцянку записатися на саме ці курси англійської.
 4. Оберіть тип навчання
  • Самонавчання - за допомогою різноманітних посібників, безкоштовних сайтів з навчання англійської, читання та перекладу книг, газет, журналів, перегляду фільмів, поїздок та спілкування в англомовних країнах і т.д.
   Цей спосіб навчання ефективний у випадку, якщо у Вас вже є певний рівень знань, достатній для сприйняття англійської мови телевізійного каналу ВВС і розуміння статей газети Financial Times. Він також необхідний як допоміжний спосіб навчання - це хороша практика англійської. До того ж Вам не доведеться щомісячно вносити певну суму за таке навчання, Ви пожертвуєте лише своїм часом.
  • За допомогою лінгвіста.
   На курсах іноземних мов Вам завжди запропонують заняття в групі або індивідуально.
   Якщо Ви віддали перевагу заняттям в групі, дізнайтеся, яка кількість чоловік вчитиметься у Вашій групі, скільки вони проучилися на цьому рівні (якщо група вже займається якийсь час), яка програма навчання і які учбові матеріали використовуватимуться. Рекомендуємо обирати міні-групи - до 6-и чоловік, в ідеалі 2-4 студентів. Найкраще розпочинати заняття в новоствореній групі відповідно до Вашого рівня знань. Радимо вибирати курси, де використовуються британські оригінальні видання -Oxford University Press, Cambridge University Press, Macmillan, Pearson Education. Це найкращі, популярні у всьому світі видавництва Великобританії, які спеціалізуються на розробці матеріалів для навчання англійській як іноземній. До початку занять дізнайтеся, які програми пропонуються в конкретному лінгвістичному центрі на Вашому рівні. Не забудьте отримати інформацію про викладача - його кваліфікацію, досвід викладання і відгуки учнів. Якщо уроки веде студент, що ще не закінчив лінгвістичний вуз, що він зможе Вас навчити?
   Заняття в групі відрізняються тим, що Ви чуєте і сприймаєте мову не тільки викладача, але і Ваших одногрупників, складаєте діалоги і граєте в ролеві ігри. Також тут Ви можете завести нові знайомства і навіть зустріти свою другу половинку!
   Індивідуальне навчання - найефективніше, на думку наших лінгвістів, оскільки 100% часу на занятті викладач присвячує Вам і лише Вам! Заняття проходять за індивідуальним графіком, тобто Ви зможете спокійно піти у відпустку, не пропускаючи жодного заняття, повчитися додатково у вихідні, проходити дві програми одночасно і навіть займатися з двома викладачами по черзі. Скільки часу потрібно, щоб пройти курс навчання, залежить тільки від Ваших здібностей та старанності.
 5. Активно вивчаєте англійську мову!
  Важливо щодня виділяти час на навчання, незалежно від графіка Ваших занять. Спілкуйтеся англійською з родичами - не важливо, чи розуміють вони Вас. Головне - Ви знаєте, про що говорите і не боїтеся висловитися. Читайте книги, дивіться англомовні передачі або фільми з титрами, пишіть листи англійською. Вивчайте нові , цікаві для Вас слова та фрази.І ще. Не спізнюйтеся на заняття і не пропускайте їх! Не бійтеся говорити і робити помилки, краще сказати з помилкою, ніж мовчати! Якщо Вам щось не зрозуміле або Ви не розчули, попросіть викладача повторити, не соромтеся! Пишіть тести прогресу і робіть домашні завдання - Ви ж хочете отримати знання, а не просто прослухати курс навчання.

Вчіться, Ви обов’язково досягнете мети!